Nowoczesne oświetlenie w okoneckiej bibliotece

  • czwartek, 06 października 2022

W Bibliotece Publicznej im. Czesława Miłosza w Okonku działa już nowoczesne, ledowe oświetlenie. Projekt zrealizowano w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Okoneckie Centrum Kultury w Okonku zostało jednym z laureatów IV edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w Bibliotece Publicznej im. Czesława Miłosza w Okonku tradycyjne oświetlenie wymieniono na nowoczesne oświetlenie panelowe i szynowe LED. 

Realizacja projektu pozwoli na podniesienie standardu obiektu, czyli jakości świadczonych usług dla mieszkańców gminy Okonek, a także czytelników i użytkowników spoza trenu gminy. Ponadto wymiana tradycyjnego oświetlenia na oświetlenie LED w budynku biblioteki będzie mieć wpływ na spadek kosztów zużycia energii oraz zwiększenie bezpieczeństwa. 

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu. 

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl/pl/ oraz www.wzmocnijotoczenie.pl

 

Galeria zdjęć

« powrót