Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dożynki Gminno-Parafialne 2017

Utworzono dnia 13.09.2017

"Plon niesiemy plon w gospodarza dom(...) żeby chleba było więcej, żeby radość, żeby szczęście". Za nami Dożynki Gminno-Parafialne. Były chwile poważne i radosne, czyli coś dla ducha i coś dla ciała. Dzień rozpoczął się Msza Świętą Dożynkową, oraz obrzędem Dożynkowym, podczas których mieszkańcy gminy dziękowali za plony zeszłoroczne i prosili o pomyślność kolejnych. Po modlitwie wysłuchaliśmy krótkich przemówień naszych włodarzy.  

Po oficjalnej części przyszedł czas na konkursy, występy i zabawę. Poszaleć mogły zarówno dzieci, jak i dorośli. Chętni wykazać się mogli w konkursie strzeleckim, meczu piłki nożnej, oraz oczywiście w Turnieju Sołectw, którego konkurencje godne olimpiady rozbawiły widownię do łez.

Oczywiście najważniejszym punktem dnia był konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Do zawodów wystawiono pięć arcydzieł. Najpiękniejszy okazał się wieniec z Lubniczki, "czarnego konia" tegorocznej imprezy. Wieś zajęła bowiem także pierwsze miejsce w Turnieju Sołectw.

Pomiędzy konkursami można było obejrzeć występy artystyczne uczniów z Zespołu Szkół w Lotyniu, oraz koncerty Chóru Sonata, Zespołu Wokalnego Ok!tawa, i zespołu Lotyń.


Zabawę z zespołem Fiesta poprzedził koncert gwiazdy wieczoru -półfinalistów programu telewizyjnego Must Be The Music- zespołu Szulerzy. Mamy nadzieję, że po takim święcie Plonów przyszłoroczne zbiory dostarczą rolnikom powodów do radości.