Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

SPOTKANIE Z KS. DR. ANDRZEJEM TARGOSZEM, AUTOREM KSIĄŻKI O KS. JANIE LISIE

Utworzono dnia 12.11.2019

11 listopada br. w Okoneckim Centrum Kultury odbyła się premiera książki "Z Gródka Jagiellońskiego przez Okonek do Szczecinka" autorstwa ks. dr. Andrzeja Targosza. Książka przybliża sylwetkę ks. Jana Lisa, który przez kilkanaście lat był proboszczem parafii pw. Matki Bożej od Wykupu Niewolników w Okonku, a następnie proboszczem parafii mariackiej w Szczecinku. Zginął tragicznie w roku 1979 na placu budowy Domu Parafialnego w Szczecinku. Opracowanie składa się z ponad 160 stron i zawiera m.in. dokumenty uwiarygodniające jego życiorys, listy, wywiady. 

Autor książki, ks. dr Andrzej Targosz, pełnił na ziemi szczecineckiej posługę duszpasterską przez 40 lat – najpierw przez 10 lat jako proboszcz w Jeleninie, a następnie przez 30 lat w parafii pw. św. Rozalii w Szczecinku. Jego znajomość z ks. Lisem sięga właśnie tamtych czasów. Jak mówił podczas spotkania, ks. Lis był dla niego jak ojciec i z wdzięczności podjął się napisania książki z okazji 40. rocznicy jego śmierci.

Spotkaniu autorskiemu towarzyszyła inscenizacja historyczna w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej Karpaty, której członkiem jest ks. dr Andrzej Targosz. Na zakończenie autor podpisał książki i zamienił kilka słów z uczestnikami spotkania. 

fot. Ryszard Mikietyński

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KS. DR. ANDRZEJEM TARGOSZEM

Utworzono dnia 12.11.2019, 22:38